Оскарження протиправного подвійного адмінштрафу

Адвокатом успішно захищено права водія від подвійного накладення штрафу.

Ситуація:

до адвоката звернувся клієнт із наступною проблемою: під час керування автомобілем, він був зупинений нарядом Патрульної поліції і при перевірці документів було виявлено відсутність у нього договору обов’язкового страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу. Щодо вказаного порушення патрульними було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Після оформлення та отримання клієнтом вказаної постанови, він, маючи на меті негайне усунення допущенного правопорушення, та щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху, від’їхав від місця зупинки його нарядом Патрульної поліції до найближчого паркувального майданчика, що знаходився на відстані близько 100 метрів. Прибувши до парковки він зупинив автомобіль, вимкнув двигун та покинув автомобіль. Від моменту зупинки та оформлення постанови минуло близько 10 хвилин. В цей час до нього знов під’їхав той самий наряд Патрульної поліції та повторно (!) склав відносно нього постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме — за відсутність договору обов’язкового страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (!). При цьому на запитання, з яких підстав вони повторно притягують його до відповідальності за одне й те саме правопорушення, працівники Патрульної поліції сказали, що “в них такий план” (?).

Таким чином, стосовно нього було складено дві постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за одне й те саме порушення.

Клієнт просив роз’яснення, як йому поводити себе у ситуації, що склалася, та що йому робити із вказаними постановами: сплатити штраф два рази, оскаржувати їх в суді, чи якісь інші дії?

Що було зроблено:

вивчивши приписи нормативно-правових актів, якими регулюються такого роду питання — Конституції України, законів України “Про національну поліцію”, “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, Кодексу України про адміністративні правопорушення, адвокатом було запропоновано наступний алгоритм вирішення ситуації:

1. за першою постановою — штраф сплатити, тим самим усунувши дійсно наявні порушення і підтвердивши законослухняність та сумлінність клієнта, а також укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу;

2. другу постанову оскаржити в порядку ст.ст. 287-289 Кодексу України про адміністративні правопорушення до вищестоящого керівника Патрульної поліції.

Запропонований алгоритм був схвалений клієнтом, сплачено штраф за першою постановою, укладено договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу, адвокатом складено заяву про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Результат:

протягом десяти днів після подання заяви про оскарження, клієнтом було отримано письмову відповідь Управління Національної поліції, згідно якої оскаржувана постанова була скасована, а клієнт — звільнений від адміністративної відповідальності.

Таким чином, адвокатом було успішно захищено клієнта від подвійної відповідальності, вирішення питання здійснено із меншими затратами часу та коштів, аніж би довелось витратити при судовому оскарженні постанови, а також попереджено можливе подальше притягнення клієнта до відповідальності за даною підставою.

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *